تناسب اندام و تغذیه, مجله داروکاو

کاهش وزن همراه با مکمل ها | داروخانه شبانه روزی مهشاد

.کاهش وزن همراه با مکمل ها | داروخانه شبانه روزی مهشاد داروکاو

آیا مصرف ویتامین ها باعث اضافه وزن می شوند؟ چه مکمل هایی برای کاهش چربی بدن مناسب تر هستند؟ آیا تنها با مصرف مکمل ها و قرص های لاغری می توان به وزن دلخواه رسید؟

این ها همه سوالاتی است که در ذهن هر فردی که در مسیر کاهش وزن و رسیدن به اندام دلخواه قرار دارد، به وجود می آید.

از آن جایی که پاسخ آن ها همیشه بحث برانگیز میباشد و گفته های ضد و نقیضی در ارتباط با آن وجود دارد. در این مقاله به طور خلاصه به چند اصل کلیدی که در انتخاب نوع مکمل در روند کاهش وزن باید توجه شود، می پردازیم:

مکمل ها و کاهش چربی بدن و مکمل کاهش وزن

استفاده از ویتامین ها و مکمل های ورزشی در زمان درست و به شکل صحیح، می تواند همان چیزی باشد که برای خلاص شدن از چربی های باقی مانده در بدنتان به آن احتیاج دارید.

گرچه در کوتاه مدت، محرک های ورزشی نیز می تواند اثرات متابولیک مثبتی در کاهش چربی داشته باشد، اما استفاده دراز مدت از آن ها باعث کاهش متابولیسم و سطح انرژی بدن خواهد شد.

اهدافی که در انتخاب نوع این مکمل ها باید به دنبال آن باشید، از قرار زیر است:

   > افزایش عملکرد ورزشی و درنتیجه بهبود توانایی برای انجام تمرینات سنگین تر و صرف انرژی حداکثری

   > کاهش مقاومت به انسولین که باعث تبدیل آسان تر کالری دریافتی به انرژی می شود

   > جلوگیری از کاتابولیک در عضلات و حفظ بافت ماهیچه ای و افزایش متابولیسم بدن

   > بهبود روند تجزیه چربی و مصرف آن به عنوان انرژی مورد نیاز

   > بالا بردن دمای بدن

در ادامه مطلب به معرفی تعدادی از این مکمل های خوراکی می پردازیم.

چای سبز |

یکی از چربی سوز های طبیعی، عصاره ی چای سبز می باشد و تا امروز تحقیقات بسیاری بر روی آن صورت گرفته‌. ماده ی معجزه آسای این چای، آنتی اکسیدانی به نام EGCG می باشد. که علاوه بر پاکسازی بدن از سموم، باعث افزایش متابولیسم و افزایش دمای بدن می شود.

در نتیجه چربی سوزی، ریکاوری و سلامت عمومی بدن را بهبود می بخشد. به طوری که بعد از مدتی استفاده از آن، خود شاهد کاهش مقدار قابل توجه ای از توده ی چربی اطراف بدنتان خواهید بود. مکمل کاهش وزن

 

امگا ۳

بهبود حساسیت به انسولین یکی از مهمترین مواردی است که در حین کاهش وزن باید به آن توجه کنید. چرا که مقاومت در انسولین باعث تجمع چربی در بدن و کاهش متابولیسم می شود. انرژی شیمیایی حاصل از مواد مغذی از طریق غشاء سلول یا همان میتوکندری وارد آن می شود.

برای افزایش حساسیت به انسولین، غشاء سلول باید تا جای ممکن انعطاف پذیر باشد و امگا ۳ قابلیت انجام این تغییر را در بدن دارد. با مصرف این مکمل، نفوذپذیری غشاء سلول افزایش میابد. و سبب کاهش در مقاومت به انسولین می شود. در نهایت اشتهای کاذب سرکوب میشود و قند خون نیز تنظیم خواهد گشت.

 

ال-کارنتین (L-CARNITINE)

ال کارنیتین آمینو اسیدی است که اسیدهای چرب را به میتوکندری، محل تولید انرژی بدن می فرستد. بنابراین در طول زمان به بدن کمک می کند تا از چربی های انباشته شده به عنوان سوخت استفاده کرده و آنها را تبدیل به انرژی کند. این ماده به طور طبیعی در بدن اکثر افراد به میزان کافی یافت می شود. اما در صورتی که مقدار آن در بدنتان کم باشد می توانید از ال-کارنتین خوراکی استفاده کنید.

بی سی ای ای (BCAA)

بی سی ای ای ها گروهی از اسیدآمینه های شاخه دار هستند. که اگرچه به طور مستقیم بر از بین بردن چربی اثر نمی گذارند اما کلیدی طلایی برای دست یابی به این هدف هستند. رژیم غذایی و تمرینات ورزشی برای کاهش وزن، ما را در حالت کسری انرژی نسبت به حالت معمول قرار می دهد. به همین دلیل همواره این خطر متوجه بدن می باشد که از عضلات به عنوان سوخت جایگزین استفاده کند و بافت عضلانی رو به کاهش برود. در این میان گنجاندن مقدار کافی پروتئین در غذای روزانه و مصرف مکمل BCAA از تحلیل ماهیچه جلوگیری کرده و با حفظ توده ی عضلانی باعث بالا نگه داشتن متابولیسم بدن شده و این امر رفته رفته باعث کاهش توده چربی می شود.

نکته قابل توجه :

با این حال این نکته را باید خاطر نشان کرد که حتی با وجود در نظر گرفتن تمام موارد بالا در انتخاب مکمل هایتان، چنانچه در کنار استفاده از آن ها، برنامه ورزشی و رژیم غذایی مناسبی را دنبال نکنید، شانس شما برای رسیدن به اندام ایده آل و کاهش چربی بسیار اندک خواهد بود.

چنانچه هدفتان کاهش وزن باشد، در صورتیکه از یک رژیم غذایی درست که درشت مغذی های مناسبی را در بر می گیرد و سرشار از تنوع است پیروی کنید و به طور همزمان بر روی ریز مغذی های دریافتی نیز تمرکز کنید، مکمل های ورزشی و ویتامین ها نقش شایانی در این زمان ایفا خواهند کرد.

نظم در تمرینات ورزشی، شدت (intensity) حرکات و اضافه کردن تمرینات هوازی یا همان کاردیو، همگی بر تسریع در روند کاهش وزن شما تأثیرگذار می باشند.

داروخانه شبانه روزی مهشاد | دارو کاو

بهترین مکمل ها برای کاهش وزن | مکمل کاهش وزن بدنسازی | در دوران رژیم چه مکمل هایی بخوریم 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *